logo-colorSpolečnost O.S.A. s.r.o. byla založena v roce 1994 jako obchodní subjekt. Postupným vývojem začala společnost rozšiřovat svoje aktivity v oblasti inženýrsko-technické činnosti, z čehož vznikl i nejdůležitější směr rozvoje firmy – obor povrchových úprav a jeho komplexní řešení.

V rámci svého vývoje prodělala zejména po roce 1996 výraznou změnu v majetkové účasti jednotlivých společníků, čímž byly vyvolány i nové obory podnikatelské činnosti, zejména aktivity organizačních a ekonomických poradců a jejich koncentrace v oboru ekologie. V tomto období byla značně upevněna stabilita společnosti, došlo k výraznému navýšení základního kapitálu a následně vlivem hospodářských výsledků i k růstu a zhodnocení vlastního jmění.

Dalším výrazným mezníkem činnosti a rozvoje firmy byl rok 2000, kdy se podařilo po dlouhodobé přípravě navázat na rozsáhlé zkušenosti z oboru povrchových úprav a získat tak výhradní zastoupení dvou renomovaných německých výrobců nátěrových hmot. První autorizované a výhradní zastoupení bylo smluvně uzavřeno pro firmu J.SIGEL & SOHN Heilbronn a následně v roce 2001 pro renomovaného výrobce firmu GEHOLIT+WIEMER Graben-Neudorf. Pro oba subjekty provádí naše společnost dovoz, distribuci, poradenství a servis materiálů pro povrchové úpravy na mezinárodní úrovni tj. pro Českou a Slovenskou republiku a pro firmu Sigel navíc i Polsko a Maďarsko.

V rámci této dlouholeté a úspěšné činnosti máme v dodávkách a realizaci povrchových úprav velice zvučné světové reference. V oboru stavebních a manipulačních strojů se jedná o americkou firmu Terex a její závody v Evropě Terex-Fuchs a Terex-Schaeff. Z dalších činností pak provádíme zejména úpravu povrchu ocelových konstrukcí a zařízení jako např.: větrné elektrárny všech dimenzí pro firmu Siag CZ, tepelné elektrárny (Turecko), letištní a nádražní haly Mnichov a Lipsko, haly výrobců automobilů BMW, Volkswagen, speciální výrobní stroje pro Uniloy Milacron atd.

V rámci oboru kooperačního lakování provádíme a zajišťujeme aplikaci různých lakovacích technologií pro tuzemské i zahraniční dodavatele, z nichž nejvýznamnější je spolupráce a dodávky dílů pro automobilový průmysl – Renault resp. Volvo. Kromě těchto činností byla dále prohloubena aktivita firmy v oboru činnosti technických poradců, zejména v oblasti ekologie, sanačních a zemních prací a v neposlední řadě i řešení důsledku procesů chemických úprav povrchů a lakovacích technologií z hlediska vlivu na životní prostředí.

V tomto směru spolupracujeme jak s velkými průmyslovými podniky, tak i s drobnými podnikateli. Na základě požadavku zvyšující se kvality a komplexnosti řešení oboru povrchových úprav byla naše firma v roce 2003 úspěšně certifikovaná systémem ISO 9001 (ITI TÜV). Náš vývoj a charakter nátěrových systémů pružně reaguje na současný trend a požadavky trhu tj. vysokosušinové nátěry s minimálním obsahem rozpouštědel, speciální antikorozní nátěry v několikavrstevných systémech s vysokou garancí, speciální materiály se značnou odolností proti vnějším vlivům.

Jsme připraveni navrhnout systém povrchových úprav dle vašich konkrétních požadavků. Věříme, že najdeme společně řešení, jak dát vašemu výrobku tak důležitou vlastnost, jako je ideální vzhled a barevný odstín ve výrazném stínu špičkové kvality.

 

Ing. Zbyněk Chlumský Jednatel společnosti podpis